Bursa Devlet Hastanesi – Osmangazi

Bursa’da T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Bursa İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Bursa Devlet Hastanesi adı ile hizmet veren ve Bursa’nın ilk hastanelerinden biri olan Devlet Hastanesi 1800 lü yıllarda Ahmet Vefik Paşa Hastanesi adı ile hastane hizmetlerine başlamış, daha sonra artan ihtiyaç ile birlikte 1900 lü yılların ortasında yeni bir yapılanma ve yeni binaları ile Memleket Hastanesi olarak hizmetlerini sürdürmeye devam etmiştir.

Günümüzde Bursa Devlet Hastanesi adı ile hayli kapasiteli bir hastane olarak hizmet veren hastane 7 kattan oluşan ana bina, 5 katlı C binası, 1200 metrekareden oluşan poliklinik binası, 4 katlı acil servis, bunun yanı sıra hastaneye bağlı bulunan semt poliklinikleri ile 900 yatak kapasitesi bulunan Bursa Devlet Hastanesi hizmetlerini sürdürmeye devam etmektedir.

Bursa Devlet Hastanesi Bünyesindeki Poliklinikler: Beyin ve Sinir Cerrahisi, Cildiye, Enfeksiyon hastalıkları, Genel cerrahi, Fizik tedavi ve rehabilitasyon, Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz, Göz Hastalıkları, Dahiliye (İç Hastalıkları), Kalp ve Damar Hastalıkları, Kardiyoloji, Kulak Burun Boğaz, Nöroloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Plastik ve Estetik Cerrahi, Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları devlet-hastanesi-bursa-tel(Psikiyatri), Üroloji.

Devlet Hastanesi Bursa bünyesinde bağlı bulunan bazı semt poliklinikleri ise aşağıdaki gibidir.

Bursa Kızılay Semt Polikliniği: Bursa Devlet Hastanesine bağlı olarak Sorumlu Başhekim Yrd., Sorumlu Müd. Yrd. ve

Sorumlu hemşire tarafından yürütülen Kızılay Semt Polikliniğinde Diş hastalıkları, göz hastalıkları, ortopedi, genel cerrahi, cildiye, enfeksiyon

hastalıkları, nöroloji, dahiliye, fizik tedavi, kulak burun boğaz, laboratuvar, ultrason, röntgen, EEG, Kemik Ölçümü, pansuman ve mamografi hizmetleri verilmektedir.

Bursa Hürriyet Semt Polikliniği: Bursa Devlet Hastanesine bağlı olarak Hürriyette hizmet veren poliklinik sorumlu hemşire tarafından idari olarak yürütülmektedir. Poliklinikte dahiliye, çocuk hastalıkları, KBB, kadın doğum, fizik tedavi, diş hastalıkları, göz hastalıkları, üroloji, genel cerrahi, noroloji, röntgen ve laboratuvar  hizmetleri verilmektedir.

Bursa Amatem Semt Polikliniği: Sorumlu Başhekim Yrd., Sorumlu Müd. Yrd. ve Sorumlu hemşire tarafından Bursa Devlet Hastanesine bağlı olarak yürütülen Amatem Semt Polikliniğinde Denetimli Serbestlik pol., psikiyatrı ve laboratuvar hizmetleri sunulmaktadır.

Bursa Devlet Hastanesine Nasıl Gidilir: Bursa Devlet Hastanesi Bursa’nın göbeğinde tophanede bulunmaktadır. Herkesin bilebileceği gibi heykel meydanına timurtaştan çıkarken yapılacak sağa dönüş ile Tophaneye ulaşılır. Tophaneden yaklaşık 200 metre kadar ileride Bursa Devlet Hastanesi görülecektir.

Bursa Devlet Hastanesi Ziyaret Saatleri: Hastane hasta ziyareti saatlerinde değişiklik yapma insiyatifinde olduğundan Bursa Devlet hastanesi ziyaret saatleri hakkında bilgi almak için 0224 280 28  numarasını arayabilirsiniz.

Bursa Devlet Hastanesi Randevu: Hastaneye 182 telefon numarasından (Sağlık Bakanlığı Merkezi Randevu Sistemi) randevu alınabilir. Ayrıca hastanerandevu.gov.tr adresi kullanılarak da istenilen poliklinikte, istenilen doktora randevu alma işlemi gerçekleştirilebilir. Bursa Devlet Hastenesi yan dal branşlara randevu almak için ise hastanenin resmi sitesi olan bdh16.gov.tr adresinden işlem yapılabilir.

Bursa Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres: Hasta Yurdu Cadddesi No: 31 Tophane – Osmangazi/BURSA
Telefon: 0224 280 28 00
E-Mail:
Web Site: bdh16.gov.tr

Bu Sayfa 3.904 Kez Görüntülenmiş | Henüz yorum yapılmamış

Benzer İçerikler

bursa-asker-hastanesi-nerede
Bursa'nın asker hastanelerinden Çekirge Asker Hastanesi 1922 yılında Başkomutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün emri ile kurtuluş savaşı gazilerine ve Türk silahlı kuvvetleri personeline hizmet vermek amacı ile kurulmuştur. TSK bünyesinde bulunan Bursa Asker Hastanesini bizde Bursa Devlet Hastaneleri kategorimizde inceleyece...
gemlik-devlet-hastaneleri
Bursa'nın güzide ilçelerinden Gemlik ilçesinde devlat hastanesi olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Muammer Ağım Gemlik Devlet hastanesi adı ile hizmet veren sağlık kurumu 1989 senesinde Yalova yolundaki binası ile hizmet vermeye başlamış ancak...
sevket-yilmaz-yildirim-devlet-hastanesi
Bursa Yıldırım ilçesinde devlet hastanesi statüsünde hizmet veren kurum T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi adı ile hizmetlerini sürdürmektedir. 24750 metrekarelik yerleşim alanına sahip hastane binasın ...

Yorumlar


17 + 4 = ? (İşleminin sonucunu yazınız)